| αριθμός αναφοράς | 25937 |
| Μάρκα | DAF |
| Date first registered | 12-03-2010 |
| αριθμός αναφοράς | 25937 |
| Μάρκα | DAF |
| Model / Type | CF 85.360 6X2 FUEL TANK ADR |
| Date first registered | 12-03-2010 |
| Ισχύς κινητήρα | 265 KW |
| ΜΕΤΑΔΟΣΗ | Automatic |
| Emission | Euro5 |
| ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΕΙΣ ΑΞΟΝΩΝ | Other |
| Construction | Tank |
| Construction brand | LAG |
| Construction volume | 21 m3 |
| Cabin | Day cab |
| Manufacture year | 2010 |
| Mileage | 704000 KM |
| Weight empty | 11350 kg |
| Ωφέλιμο φορτίο | 16650 kg |
| Συνολικό βάρος | 28000 kg |
| Μεταξόνιο | 580 |
| Μήκος | 907 cm |
| Πλάτος | 250 cm |
Reference number: 25937 DAF CF 85.360 6x2 ADR Fuel Tank Truck • Configuration: 6x2 • Tank capacity total: 21,000 L • Compartment 1: 7,000 L • Compartment 2: 5,000 L • Compartment 3: 3,000 L • Compartment 4: 6,000 L • Mileage: 704,000 km Equipped with: • ABS • Air conditioning • Euro 5 engine • AdBlue • Camera • Lift axle • Steering axle • Digital tachograph • PTO • Radio • Steel / air suspension • AS-Tronic gearbox LAG Tank equipment: • 4 compartments • Hoses • Counter • Pump Truck is in good condition. Available in our yard and ready to work.
| Αναρτήσεις | Leaf spring suspension |
|---|---|
| Διαστάσεις ελαστικών | 385/65 R 22.5 |
| Μείωση | Single reduction |
|---|---|
| Αναρτήσεις | Air suspension |
| Διαστάσεις ελαστικών | 315/80 R 22.5 |
| Διπλό μοντάρισμα | Ναι |
| Αναρτήσεις | Air suspension |
|---|---|
| Διαστάσεις ελαστικών | 385/65 R 22.5 |
| Άξονας τιμονιού | Ναι |