| αριθμός αναφοράς | 25567 |
| Μάρκα | DAF |
| Date first registered | 12-03-2020 |
| αριθμός αναφοράς | 25567 |
| Μάρκα | DAF |
| Model / Type | XF 480 SSC tractor unit |
| Date first registered | 12-03-2020 |
| Ισχύς κινητήρα | 355 KW |
| ΜΕΤΑΔΟΣΗ | Automatic |
| Emission | Euro6 |
| ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΕΙΣ ΑΞΟΝΩΝ | 4x2 |
| Construction | Standard tractor |
| Cabin | SUPER SPACECAB Sleeper cab |
| Manufacture year | 2020 |
| Mileage | 849000 KM |
| Weight empty | 8476 kg |
| Ωφέλιμο φορτίο | 12024 kg |
| Συνολικό βάρος | 20500 kg |
| Μεταξόνιο | 380 |
| Μήκος | 615 cm |
| Πλάτος | 255 cm |
Reference number: 25567 DAF XF 480 SSC Tractor Unit • Equipped with ABS • Equipped with air conditioning • Fitted with double aluminium fuel tanks • Equipped with a Webasto heater • Equipped with stand-alone air conditioning • Fitted with a refrigerator • Powered by a Euro 6 engine • Equipped with AdBlue • Equipped with a digital tachograph • Equipped with a radio • Fitted with a DEB engine brake • Equipped with spoilers • Fitted with steel / air suspension • Equipped with an AS-Tronic gearbox • Mileage: 849,000 km Truck is in good condition. Available in our yard and ready to work.
| Αναρτήσεις | Leaf spring suspension |
|---|---|
| Διαστάσεις ελαστικών | 385/55 R 22.5 |
| Άξονας τιμονιού | Ναι |
| Μείωση | Single reduction |
|---|---|
| Αναρτήσεις | Air suspension |
| Διαστάσεις ελαστικών | 315/70 R 22.5 |
| Διπλό μοντάρισμα | Ναι |