| αριθμός αναφοράς | 25860 |
| Μάρκα | DAF |
| Date first registered | 05-05-2014 |
| αριθμός αναφοράς | 25860 |
| Μάρκα | DAF |
| Model / Type | XF440 FTG ADR tractor unit |
| Date first registered | 05-05-2014 |
| Ισχύς κινητήρα | 320 KW |
| ΜΕΤΑΔΟΣΗ | Automatic |
| Emission | Euro6 |
| ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΕΙΣ ΑΞΟΝΩΝ | 6x2 |
| Construction | Hazardous materials |
| Cabin | SPACECAB Sleeper cab |
| Manufacture year | 2014 |
| Mileage | 826600 KM |
| Weight empty | 8597 kg |
| Ωφέλιμο φορτίο | 18403 kg |
| Συνολικό βάρος | 27000 kg |
| Μεταξόνιο | 450 |
| Μήκος | 631 cm |
| Πλάτος | 255 cm |
Reference number: 25860 DAF XF 440 ADR 6x2 Tractor Unit • Equipped with ABS • Equipped with air conditioning • Equipped with a Webasto heater • Fitted with a refrigerator • Powered by a Euro 6 engine • Equipped with AdBlue • Fitted with a PTO compressor • Fitted with a lift axle • Fitted with a steering axle • Equipped with a digital tachograph • Equipped with a radio • Fitted with DEB • Fitted with steel / air suspension • Equipped with an AS-Tronic gearbox • Mileage: 826,600 km Truck is in good condition. Available in our yard and ready to work.
| Αναρτήσεις | Leaf spring suspension |
|---|---|
| Διαστάσεις ελαστικών | 315/80 R 22.5 |
| Άξονας τιμονιού | Ναι |
| Αναρτήσεις | Air suspension |
|---|---|
| Διαστάσεις ελαστικών | 315/80 R 22.5 |
| Άξονας τιμονιού | Ναι |
| Μείωση | Single reduction |
|---|---|
| Αναρτήσεις | Air suspension |
| Διαστάσεις ελαστικών | 315/80 R 22.5 |
| Διπλό μοντάρισμα | Ναι |