| αριθμός αναφοράς | 25670 |
| Μάρκα | Mercedes-Benz |
| Date first registered | 31-08-2017 |
| αριθμός αναφοράς | 25670 |
| Μάρκα | Mercedes-Benz |
| Model / Type | ACTROS 1942 CAR TRANSPORTER COMBI WITH TIJHOF TRAILER |
| Date first registered | 31-08-2017 |
| Ισχύς κινητήρα | 310 KW |
| ΜΕΤΑΔΟΣΗ | Automatic |
| Emission | Euro6 |
| ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΕΙΣ ΑΞΟΝΩΝ | 4x2 |
| Construction | Car transporter |
| Cabin | Sleeper cab |
| Manufacture year | 2017 |
| Mileage | 1209600 KM |
| Weight empty | 14130 kg |
| Ωφέλιμο φορτίο | 5370 kg |
| Συνολικό βάρος | 19500 kg |
| Μεταξόνιο | 580 |
| Μήκος | 1070 cm |
| Πλάτος | 255 cm |
Reference number: 25670 Mercedes-Benz Actros 1942 Car Transport Truck with Tijhof Car Transport Trailer Truck • Equipped with ABS • Equipped with air conditioning • Equipped with a Webasto heater • Fitted with a refrigerator • Equipped with a rear-view camera • Fitted with a trailer coupling • Powered by a Euro 6 engine • Equipped with AdBlue • Equipped with a digital tachograph • Equipped with a radio • Fitted with an engine brake • Equipped with spoilers • Fitted with steel / air suspension • Equipped with an automatic gearbox • Fitted with a Dhollandia car transport tail lift with a lifting capacity of 4,000 kg • Suitable for transporting 3 vehicles with hydraulic lifting system • Cargo space dimensions: 840 x 250 x 273 cm • Engine replaced approximately 300,000 km ago Trailer – Tijhof (Year 2018) • Equipped with ABS • Equipped with air suspension • Equipped with drum brakes • Fitted with 2x BPW axles • Fitted with double tyres (245/70 R17.5 – approx. 25%) • Fitted with a Dhollandia car transport tail lift with a lifting capacity of 4,000 kg • Suitable for transporting 3 vehicles with hydraulic lifting system • Cargo space dimensions: 740 x 250 x 290 cm Combination is in good condition. Available in our yard and ready to work.
| Αναρτήσεις | Leaf spring suspension |
|---|---|
| Διαστάσεις ελαστικών | 385/65 R 22.5 |
| Άξονας τιμονιού | Ναι |
| Μείωση | Single reduction |
|---|---|
| Αναρτήσεις | Air suspension |
| Διαστάσεις ελαστικών | 315/70 R 22.5 |
| Διπλό μοντάρισμα | Ναι |