| αριθμός αναφοράς | 25652 |
| Μάρκα | Mercedes-Benz |
| Date first registered | 04-09-2009 |
| αριθμός αναφοράς | 25652 |
| Μάρκα | Mercedes-Benz |
| Model / Type | ACTROS 4144 8X4 RSP 10M3 SAUGBAGGER SUCTION VACUUM |
| Date first registered | 04-09-2009 |
| Ισχύς κινητήρα | 320 KW |
| ΜΕΤΑΔΟΣΗ | Manual gearbox |
| Emission | Euro5 |
| ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΕΙΣ ΑΞΟΝΩΝ | 8x4 |
| Construction | Vacuum truck |
| Cabin | Day cab |
| Manufacture year | 2009 |
| Mileage | 167000 KM |
| Weight empty | 24600 kg |
| Ωφέλιμο φορτίο | 19400 kg |
| Συνολικό βάρος | 44000 kg |
| Μεταξόνιο | 645 |
| Μήκος | 987 cm |
| Πλάτος | 252 cm |
Reference number: 25652 Mercedes Actros 4144 8x4 Suction Excavator / Sewer Vacuum Truck Mercedes-Benz Actros 4144 8x4 fitted with a Saugbagger ESE-32/10-DV-K suction excavator system. Suitable for non-destructive excavation around cables, pipes and other underground infrastructure. Equipped with: * ABS * Air conditioning * Hub reduction * Euro 5 engine * AdBlue * Digital tachograph * PTO * Radio * Engine brake * Steel suspension * Manual gearbox * Saugbagger ESE-32/10-DV-K system * 10 m³ storage bunker * Hydraulic suction arm * Working depth 485 cm * Remote control * Hydraulic oil tank 280 L * Water tank 800 L * Compressed air tank 39 L Suitable for removing sand, soil, gravel, sludge and other loose materials. Truck is in good condition. Mileage: 167,000 km. Available in our yard and ready to work.
| Αναρτήσεις | Leaf spring suspension |
|---|---|
| Διαστάσεις ελαστικών | 385/65 R 22.5 |
| Άξονας τιμονιού | Ναι |
| Αναρτήσεις | Leaf spring suspension |
|---|---|
| Διαστάσεις ελαστικών | 385/65 R 22.5 |
| Άξονας τιμονιού | Ναι |
| Μείωση | Hub reduction |
|---|---|
| Αναρτήσεις | Leaf spring suspension |
| Διαστάσεις ελαστικών | 315/80 R 22.5 |
| Διπλό μοντάρισμα | Ναι |
| Μείωση | Hub reduction |
|---|---|
| Αναρτήσεις | Leaf spring suspension |
| Διαστάσεις ελαστικών | 315/80 R 22.5 |
| Διπλό μοντάρισμα | Ναι |