| αριθμός αναφοράς | 25577 |
| Μάρκα | Scania |
| Date first registered | 26-04-2002 |
| αριθμός αναφοράς | 25577 |
| Μάρκα | Scania |
| Model / Type | 124 L 420 tractor unit |
| Date first registered | 26-04-2002 |
| Ισχύς κινητήρα | 309 KW |
| ΜΕΤΑΔΟΣΗ | Manual gearbox |
| Emission | Euro3 |
| ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΕΙΣ ΑΞΟΝΩΝ | 4x2 |
| Construction | Standard tractor |
| Cabin | TOPLINE Sleeper cab |
| Manufacture year | 2002 |
| Mileage | 1038000 KM |
| Weight empty | 6730 kg |
| Ωφέλιμο φορτίο | 11600 kg |
| Συνολικό βάρος | 18330 kg |
| Μεταξόνιο | 370 |
| Μήκος | 600 cm |
| Πλάτος | 250 cm |
Reference number: 25577 Scania 124 L/420 Topline Tractor Unit • Equipped with ABS • Equipped with air conditioning • Fitted with double aluminium fuel tanks • Equipped with a Webasto heater • Equipped with an analogue tachograph • Fitted with a PTO • Equipped with a retarder • Fitted with steel / air suspension • Equipped with a manual gearbox This Scania 124 L/420 Topline is a true classic for truck enthusiasts. With its manual gearbox, spacious Topline cab and king of the road package, it offers the authentic driving experience that many Scania drivers still appreciate today. Truck is in good condition. Available in our yard and ready to work.
| Αναρτήσεις | Leaf spring suspension |
|---|---|
| Διαστάσεις ελαστικών | 385/65 R 22.5 |
| Άξονας τιμονιού | Ναι |
| Μείωση | Single reduction |
|---|---|
| Αναρτήσεις | Air suspension |
| Διαστάσεις ελαστικών | 315/80 R 22.5 |
| Διπλό μοντάρισμα | Ναι |