| αριθμός αναφοράς | 25399 |
| Μάρκα | TADANO-FAUN |
| Date first registered | 06-06-2016 |
| αριθμός αναφοράς | 25399 |
| Μάρκα | TADANO-FAUN |
| Model / Type | GR-300EX WITH JIB 4X4X4 ROUGH TERRAIN CRANE |
| Date first registered | 06-06-2016 |
| ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΕΙΣ ΑΞΟΝΩΝ | 4x4 |
| Mileage | 4482 KM |
| Weight empty | 27150 kg |
| Συνολικό βάρος | 27150 kg |
| Μήκος | 1124 cm |
| Πλάτος | 262 cm |
| Ύψος | 354 cm |
Reference number: 25399 Tadano Faun GR-300EX Rough Terrain Crane • Manufacturer: Tadano Faun • Model: GR-300EX • Maximum lifting capacity: 30,000 kg • Construction year: 2016 • Drive configuration: 4x4x4 • Tyres: 445/95R25 • Mileage: 4,882 km • Engine hours: 5,904 hrs Upperstructure • Main boom length: 31 metres • Equipped with a jib: 7.2 – 12.8 metres • Equipped with 2 winches • Fitted with a safe load indicator • Counterweight installed This Tadano Faun GR-300EX is a compact and versatile rough terrain crane, designed for lifting operations on construction sites and difficult terrain. Thanks to the 4x4x4 drive system, the crane offers excellent manoeuvrability and stability, even in challenging conditions. The combination of the 31 metre main boom and additional jib makes it suitable for a wide range of lifting applications. Machine is in good condition. Available in our yard and ready to work.
| Μείωση | Hub reduction |
|---|---|
| Αναρτήσεις | Hydraulic suspension |
| Διαστάσεις ελαστικών | 445/95 R 25 |
| Άξονας τιμονιού | Ναι |
| Μείωση | Hub reduction |
|---|---|
| Αναρτήσεις | Hydraulic suspension |
| Διαστάσεις ελαστικών | 445/95 R 25 |
| Άξονας τιμονιού | Ναι |