| αριθμός αναφοράς | 25434 |
| Μάρκα | Volvo |
| Date first registered | 24-01-2007 |
| αριθμός αναφοράς | 25434 |
| Μάρκα | Volvo |
| Model / Type | FH 480 – 6x2 ADR Globetrotter XL tractor unit |
| Date first registered | 24-01-2007 |
| Ισχύς κινητήρα | 353 KW |
| ΜΕΤΑΔΟΣΗ | Automatic |
| Emission | Euro5 |
| ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΕΙΣ ΑΞΟΝΩΝ | Other |
| Construction | Hazardous materials |
| Cabin | GLOBETROTTER XL Sleeper cab |
| Manufacture year | 2007 |
| Mileage | 975000 KM |
| Weight empty | 8848 kg |
| Ωφέλιμο φορτίο | 18152 kg |
| Συνολικό βάρος | 27000 kg |
| Μεταξόνιο | 410 |
| Μήκος | 648 cm |
| Πλάτος | 247 cm |
Reference number: 25434 Volvo FH 480 – 6x2 ADR Globetrotter XL Tractor Unit • Equipped with ABS • Equipped with air conditioning • Fitted with an aluminium fuel tank • Equipped with a Webasto heater • Equipped with stand-alone air conditioning • Powered by a Euro 5 engine • Equipped with AdBlue • Equipped with a rear-view camera • Fitted with a lift axle • Equipped with a digital tachograph • Fitted with a PTO compressor • Equipped with a radio • Fitted with a VEB engine brake • Equipped with spoilers • Fitted with a sliding fifth wheel • Fitted with steel / air suspension • Equipped with an automatic gearbox • ADR approved and suitable for the transport of hazardous goods • Mileage: 975,000 km Truck is in good condition. Available in our yard and ready to work.
| Διαστάσεις ελαστικών | |
|---|---|
| Άξονας τιμονιού | Ναι |
| Διαστάσεις ελαστικών |
|---|