| αριθμός αναφοράς | 25631 |
| Μάρκα | Volvo |
| Date first registered | 29-09-2020 |
| αριθμός αναφοράς | 25631 |
| Μάρκα | Volvo |
| Model / Type | FH 480 LNG Globetrotter tractor unit |
| Date first registered | 29-09-2020 |
| Ισχύς κινητήρα | 345 KW |
| ΜΕΤΑΔΟΣΗ | Automatic |
| Emission | Euro6 |
| ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΕΙΣ ΑΞΟΝΩΝ | 4x2 |
| Construction | Standard tractor |
| Cabin | GLOBETROTTER Sleeper cab |
| Manufacture year | 2020 |
| Mileage | 774100 KM |
| Weight empty | 8233 kg |
| Ωφέλιμο φορτίο | 9767 kg |
| Συνολικό βάρος | 18000 kg |
| Μεταξόνιο | 380 |
| Μήκος | 615 cm |
| Πλάτος | 255 cm |
Reference number: 25631 Volvo FH 480 LNG Globetrotter Tractor Unit • Equipped with ABS • Equipped with air conditioning • Fitted with an aluminium fuel tank • Equipped with a Webasto heater • Fitted with a refrigerator • Powered by a Euro 6 engine • Equipped with AdBlue • Equipped with a digital tachograph • Fitted with side skirts • Equipped with a radio • Fitted with a VEB engine brake • Equipped with spoilers • Fitted with steel / air suspension • Equipped with an automatic gearbox • Mileage: 774,100 km Truck is in good condition. Available in our yard and ready to work.
| Αναρτήσεις | Leaf spring suspension |
|---|---|
| Διαστάσεις ελαστικών | 385/55 R 22.5 |
| Άξονας τιμονιού | Ναι |
| Μείωση | Single reduction |
|---|---|
| Αναρτήσεις | Air suspension |
| Διαστάσεις ελαστικών | 315/70 R 22.5 |
| Διπλό μοντάρισμα | Ναι |