| αριθμός αναφοράς | 25673 |
| Μάρκα | Volvo |
| Date first registered | 11-06-2014 |
| αριθμός αναφοράς | 25673 |
| Μάρκα | Volvo |
| Model / Type | FM 450 6X2 tractor unit |
| Date first registered | 11-06-2014 |
| Ισχύς κινητήρα | 338 KW |
| ΜΕΤΑΔΟΣΗ | Automatic |
| Emission | Euro6 |
| ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΕΙΣ ΑΞΟΝΩΝ | 6x2 |
| Construction | Standard tractor |
| Cabin | Sleeper cab |
| Manufacture year | 2014 |
| Mileage | 467600 KM |
| Weight empty | 8305 kg |
| Ωφέλιμο φορτίο | 18695 kg |
| Συνολικό βάρος | 27000 kg |
| Μεταξόνιο | 410 |
Reference number: 25673 Volvo FM 460 Tractor Unit • Equipped with ABS • Equipped with air conditioning • Fitted with an aluminium fuel tank • Equipped with a Webasto heater • Powered by a Euro 6 engine • Equipped with AdBlue • Fitted with a lift axle • Equipped with a digital tachograph • Equipped with a radio • Fitted with a VEB engine brake • Fitted with steel / air suspension • Equipped with an I-Shift gearbox • Mileage: 467,600 km Truck is in good condition. Available in our yard and ready to work.
| Αναρτήσεις | Leaf spring suspension |
|---|---|
| Διαστάσεις ελαστικών | 385/55 R 22.5 |
| Άξονας τιμονιού | Ναι |
| Αναρτήσεις | Air suspension |
|---|---|
| Διαστάσεις ελαστικών | 385/55 R 22.5 |
| Μείωση | Single reduction |
|---|---|
| Αναρτήσεις | Air suspension |
| Διαστάσεις ελαστικών | 315/70 R 22.5 |
| Διπλό μοντάρισμα | Ναι |