| αριθμός αναφοράς | 23859 |
| Μάρκα | Scania |
| Date first registered | 16-12-2013 |
| αριθμός αναφοράς | 23859 |
| Μάρκα | Scania |
| Model / Type | SCANIA R 580 – 6x2 refrigerated truck combination with BURG refrigerated trailer |
| Date first registered | 16-12-2013 |
| Ισχύς κινητήρα | 427 KW |
| ΜΕΤΑΔΟΣΗ | Automatic |
| Emission | Euro6 |
| ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΕΙΣ ΑΞΟΝΩΝ | 6x2 |
| Construction | Refrigerated/freezer transport |
| Manufacture year | 2013 |
| Mileage | 1541000 KM |
| Weight empty | 12120 kg |
| Ωφέλιμο φορτίο | 15880 kg |
| Συνολικό βάρος | 28000 kg |
| Μεταξόνιο | 605 |
| Μήκος | 985 cm |
| Πλάτος | 260 cm |
Reference number: 23859 Scania R 580 – 6x2 Refrigerated Truck Combination with Burg Refrigerated Trailer Truck • Equipped with ABS • Equipped with air conditioning • Powered by a Euro 6 engine • Equipped with AdBlue • Fitted with a retarder • Equipped with a digital tachograph • Equipped with a Webasto heater • Equipped with stand-alone air conditioning • Equipped with a radio • Fitted with air suspension • Equipped with an automatic gearbox • Fitted with an AMA cargo lift • Equipped with roof and side spoilers • Cargo space dimensions: 730 x 250 x 270 cm Trailer – Burg Refrigerated Trailer • Fitted with 3x BPW axles • Equipped with air suspension • Equipped with drum brakes • Cargo space dimensions: 810 x 250 x 280 cm This truck and trailer combination is suitable for high-volume refrigerated transport. The combined cargo space makes it ideal for distribution, food transport and temperature-controlled logistics. Truck and trailer are in good working condition. Available in our yard and ready to work.
| Αναρτήσεις | Leaf spring suspension |
|---|---|
| Διαστάσεις ελαστικών | 385/65 R 22.5 |
| Άξονας τιμονιού | Ναι |
| Αναρτήσεις | Air suspension |
|---|---|
| Διαστάσεις ελαστικών | 315/70 R 22.5 |
| Διπλό μοντάρισμα | Ναι |
| Αναρτήσεις | Air suspension |
|---|---|
| Διαστάσεις ελαστικών | 385/55 R 22.5 |
| Άξονας τιμονιού | Ναι |