| αριθμός αναφοράς | 25863 |
| Μάρκα | Volvo |
| Date first registered | 23-06-2014 |
| αριθμός αναφοράς | 25863 |
| Μάρκα | Volvo |
| Model / Type | FH 420 ADR tractor unit |
| Date first registered | 23-06-2014 |
| Ισχύς κινητήρα | 315 KW |
| ΜΕΤΑΔΟΣΗ | Automatic |
| Emission | Euro6 |
| ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΕΙΣ ΑΞΟΝΩΝ | 4x2 |
| Construction | Hazardous materials |
| Cabin | GLOBETROTTER Sleeper cab |
| Manufacture year | 2014 |
| Mileage | 959000 KM |
| Weight empty | 7565 kg |
| Ωφέλιμο φορτίο | 11935 kg |
| Συνολικό βάρος | 19500 kg |
| Μεταξόνιο | 380 |
| Μήκος | 599 cm |
| Πλάτος | 252 cm |
Reference number: 25863 Volvo FH 420 ADR Truck • Equipped with ABS • Equipped with air conditioning • Equipped with a Webasto heater • Fitted with a refrigerator • Powered by a Euro 6 engine • Equipped with AdBlue • Equipped with a digital tachograph • Equipped with a radio • Fitted with VEB • Fitted with steel / air suspension • Equipped with an I-Shift gearbox • Fitted with a PTO compressor • Mileage: 925,000 km Truck is in good condition. Available in our yard and ready to work.