| αριθμός αναφοράς | 25716 |
| Μάρκα | Volvo |
| Date first registered | 20-08-2018 |
| αριθμός αναφοράς | 25716 |
| Μάρκα | Volvo |
| Model / Type | FH 420 LNG Globetrotter tractor unit |
| Date first registered | 20-08-2018 |
| Ισχύς κινητήρα | 315 KW |
| ΜΕΤΑΔΟΣΗ | Automatic |
| Emission | Euro6 |
| ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΕΙΣ ΑΞΟΝΩΝ | 4x2 |
| Construction | Standard tractor |
| Cabin | GLOBETROTTER Sleeper cab |
| Manufacture year | 2018 |
| Mileage | 928600 KM |
| Weight empty | 8131 kg |
| Ωφέλιμο φορτίο | 11369 kg |
| Συνολικό βάρος | 19500 kg |
| Μεταξόνιο | 380 |
| Μήκος | 621 cm |
| Πλάτος | 252 cm |
Reference number: 25716 Volvo FH 420 LNG Globetrotter Tractor Unit • Equipped with ABS • Equipped with air conditioning • Fitted with an aluminium fuel tank • Equipped with a Webasto heater • Fitted with a refrigerator • Powered by a Euro 6C engine • Equipped with AdBlue • Equipped with a digital tachograph • Equipped with a radio • Fitted with a VEB engine brake • Equipped with spoilers • Fitted with steel / air suspension • Equipped with an automatic gearbox • Equipped with an LNG tank • Equipped with a small diesel tank • Mileage: 928,600 km Truck is in good condition. Available in our yard and ready to work.
| Αναρτήσεις | Leaf spring suspension |
|---|---|
| Διαστάσεις ελαστικών | 315/70 R 22.5 |
| Άξονας τιμονιού | Ναι |
| Μείωση | Single reduction |
|---|---|
| Αναρτήσεις | Air suspension |
| Διαστάσεις ελαστικών | 315/70 R 22.5 |
| Διπλό μοντάρισμα | Ναι |