| αριθμός αναφοράς | 25983 |
| Μάρκα | Volvo |
| Date first registered | 12-04-2018 |
| αριθμός αναφοράς | 25983 |
| Μάρκα | Volvo |
| Model / Type | FMX 500 8x8 tipper 342.000km |
| Date first registered | 12-04-2018 |
| Ισχύς κινητήρα | 375 KW |
| ΜΕΤΑΔΟΣΗ | Automatic |
| Emission | Euro6 |
| ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΕΙΣ ΑΞΟΝΩΝ | 8x8 |
| Construction | Tipper |
| Cabin | Day cab |
| Manufacture year | 2018 |
| Mileage | 342000 KM |
| Weight empty | 20200 kg |
| Ωφέλιμο φορτίο | 24300 kg |
| Συνολικό βάρος | 44500 kg |
| Μεταξόνιο | 698 |
| Μήκος | 958 cm |
| Πλάτος | 255 cm |
Reference number: 25983 Volvo FMX 500 8x8 Tipper Truck * Configuration: 8x8 * Mileage: 342,000 km Equipped with: • ABS • Air conditioning • Euro 6 engine • AdBlue • Digital tachograph • PTO • Radio • VEB • Steel / hydraulic suspension • Steering axles • Camera • I-Shift gearbox * Tipper body dimensions (with hydraulic covers): 685 x 230 x 140 cm Truck is in good condition. Available in our yard and ready to work.
| Μείωση | Hub reduction |
|---|---|
| Αναρτήσεις | Leaf spring suspension |
| Διαστάσεις ελαστικών | 375/90 R 22.5 |
| Άξονας τιμονιού | Ναι |
| Μείωση | Hub reduction |
|---|---|
| Αναρτήσεις | Hydraulic suspension |
| Διαστάσεις ελαστικών | 445/75 R 22.5 |
| Άξονας τιμονιού | Ναι |
| Μείωση | Hub reduction |
|---|---|
| Αναρτήσεις | Hydraulic suspension |
| Διαστάσεις ελαστικών | 325-95 R 22.5 |
| Διπλό μοντάρισμα | Ναι |
| Μείωση | Hub reduction |
|---|---|
| Αναρτήσεις | Hydraulic suspension |
| Διαστάσεις ελαστικών | 325/95 R 22.5 |
| Διπλό μοντάρισμα | Ναι |
| Άξονας τιμονιού | Ναι |