| referentienummer | 25369 |
| Merk | DAF |
| Model / Type | CF 410 FT EURO6 |
| Date first registered | 05-03-2018 |
| Motorvermogen | 300 KW |
| TRANSMISSIE | Automatic |
| Emission | Euro6 |
| AS CONFIGURATIE | 4x2 |
| Construction | Standard tractor |
| Cabin | Sleeper cab |
| Manufacture year | 2018 |
| Mileage | 1012000 KM |
| Weight empty | 7378 kg |
| Laadvermogen | 12122 kg |
| Totaal gewicht | 19500 kg |
| Wielbasis | 380 |
| Lengte | 592 cm |
| Breedte | 255 cm |
Reference number: 25369 DAF CF 410 Truck • Equipped with ABS • Equipped with air conditioning • Fitted with an aluminium fuel tank • Equipped with a Webasto heater • Powered by a Euro 6 engine • Equipped with AdBlue • Equipped with a digital tachograph • Equipped with a radio • Fitted with a DEB engine brake • Equipped with spoilers • Fitted with steel / air suspension • Equipped with an automatic gearbox Truck is in good condition. Available in our yard and ready to work.
| Vering | Leaf spring suspension |
|---|---|
| Banden maat | 315/70 R 22.5 |
| Stuur-as | Ja |
| Reductie | Single reduction |
|---|---|
| Vering | Air suspension |
| Banden maat | 315/70 R 22.5 |
| Dubbele montage | Ja |