| αριθμός αναφοράς | 25016 |
| Μάρκα | DAF |
| Date first registered | 22-04-2016 |
| αριθμός αναφοράς | 25016 |
| Μάρκα | DAF |
| Model / Type | XF 460 – 8x2 hooklift truck |
| Date first registered | 22-04-2016 |
| Ισχύς κινητήρα | 340 KW |
| ΜΕΤΑΔΟΣΗ | Manual gearbox |
| Emission | Euro6 |
| ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΕΙΣ ΑΞΟΝΩΝ | 8x2 |
| Construction | Hook arm system |
| Cabin | Sleeper cab |
| Manufacture year | 2016 |
| Mileage | 718000 KM |
| Weight empty | 14282 kg |
| Ωφέλιμο φορτίο | 21718 kg |
| Συνολικό βάρος | 36000 kg |
| Μεταξόνιο | 610 |
| Μήκος | 880 cm |
| Πλάτος | 255 cm |
Reference number: 25016 DAF XF 460 – 8x2 Hooklift Truck • Equipped with ABS • Equipped with air conditioning • Fitted with an aluminium fuel tank • Fitted with a trailer coupling • Equipped with a Webasto heater • Equipped with a digital tachograph • Fitted with a PTO • Fitted with an engine brake • Powered by a Euro 6 engine • Equipped with AdBlue • Fitted with steel suspension • Equipped with a manual gearbox • Fitted with a HIAB hooklift system with a lifting capacity of 26 tonnes • Hooklift system year of manufacture: 2016 • Mileage: 718,000 km This 8x2 hooklift truck is suitable for container transport and heavy-duty waste or construction applications. The HIAB 26-ton hooklift system makes it ideal for handling a wide range of containers and swap bodies. Truck is in good condition. Available in our yard and ready to work.
| Αναρτήσεις | Leaf spring suspension |
|---|---|
| Διαστάσεις ελαστικών | 385/65 R 22.5 |
| Άξονας τιμονιού | Ναι |
| Αναρτήσεις | Air suspension |
|---|---|
| Διαστάσεις ελαστικών | 385/65 R 22.5 |
| Άξονας τιμονιού | Ναι |
| Μείωση | Single reduction |
|---|---|
| Αναρτήσεις | Air suspension |
| Διαστάσεις ελαστικών | 295/80 R 22.5 |
| Διπλό μοντάρισμα | Ναι |
| Μείωση | Single reduction |
|---|---|
| Αναρτήσεις | Air suspension |
| Διαστάσεις ελαστικών | 295/80 R 22.5 |