| αριθμός αναφοράς | 25998 |
| Μάρκα | Volvo |
| Date first registered | 25-07-2005 |
| αριθμός αναφοράς | 25998 |
| Μάρκα | Volvo |
| Model / Type | FH 460 6x4 combi with Palfinger SRX 47 crane and log transport trailer |
| Date first registered | 25-07-2005 |
| Ισχύς κινητήρα | 338 KW |
| ΜΕΤΑΔΟΣΗ | Manual gearbox |
| Emission | Euro3 |
| ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΕΙΣ ΑΞΟΝΩΝ | 6x4 |
| Construction | Truck-mounted crane |
| Cabin | Sleeper cab |
| Manufacture year | 2005 |
| Mileage | 807000 KM |
| Weight empty | 14080 kg |
| Ωφέλιμο φορτίο | 11920 kg |
| Συνολικό βάρος | 26000 kg |
| Μεταξόνιο | 458 |
| Μήκος | 8100 cm |
| Πλάτος | 255 cm |
Reference number: 25996 Volvo FH 460 6x4 with Palfinger SRX 47 Crane and Leonet Log Transport Trailer * Configuration: 6x4 * Mileage: 807,000 km Truck equipped with: • ABS • Air conditioning • Webasto • Euro 3 engine • Analogue tachograph • PTO • Radio • VEB • Steel suspension • Manual gearbox Crane specifications: • Palfinger SRX 47 crane • 1 hydraulic extension • Log grab • Rotating head Lifting capacity: • 5 mtr – 4,900 kg • 7 mtr – 3,470 kg • 8 mtr – 3,030 kg Trailer equipped with: • Leonet log transport trailer • 2 BPW axles • Air suspension • Double tyres • Drum brakes Combination is in good condition. Available in our yard and ready to work.
| Αναρτήσεις | Leaf spring suspension |
|---|---|
| Διαστάσεις ελαστικών | 385/65 r 22.5 |
| Άξονας τιμονιού | Ναι |
| Μείωση | Single reduction |
|---|---|
| Αναρτήσεις | Leaf spring suspension |
| Διαστάσεις ελαστικών | 315/80 R 22.5 |
| Διπλό μοντάρισμα | Ναι |
| Μείωση | Single reduction |
|---|---|
| Αναρτήσεις | Leaf spring suspension |
| Διαστάσεις ελαστικών | 315/80 R 22.5 |
| Διπλό μοντάρισμα | Ναι |