| reference number | 25851 |
| Brand | Pacton |
| Date first registered | 23-02-2006 |
| reference number | 25851 |
| Brand | Pacton |
| Model / Type | Flatbed trailer |
| Date first registered | 23-02-2006 |
| AXLE CONFIGURATION | 3 axles |
| Construction | Flatbed |
| Manufacture year | 2006 |
| Weight empty | 7450 kg |
| Loading capacity | 31550 kg |
| Total weight | 39000 kg |
| Wheel base | 910 |
| Length | 1371 cm |
| Width | 255 cm |
Reference number: 25851 Pacton Flatbed Trailer • Equipped with ABS • Equipped with air suspension • Fitted with a lift axle • Equipped with disc brakes • Fitted with 3x SAF axles • Cargo space dimensions: 1360 x 250 cm Trailer is in good condition. Available in our yard and ready to work.
| Springs | Air suspension |
|---|---|
| Tire size | 385/65 R 22.5 |
| Springs | Air suspension |
|---|---|
| Tire size | 385/65 R 22.5 |
| Springs | Air suspension |
|---|---|
| Tire size | 385/65 R 22.5 |