| reference number | 25873 |
| Brand | MAN |
| Model / Type | TGL 12.190 |
| Date first registered | 22-02-2018 |
| Engine power | 140 KW |
| TRANSMISSION | Automatic |
| Emission | Euro6 |
| AXLE CONFIGURATION | 4x2 |
| Construction | CLOSED BOX |
| Cabin | Day cab |
| Manufacture year | 2018 |
| Mileage | 625400 KM |
| Weight empty | 6650 kg |
| Loading capacity | 5340 kg |
| Total weight | 11990 kg |
| Wheel base | 520 |
| Length | 905 cm |
| Width | 255 cm |
Reference number: 25834 MAN Closed Box Truck • Mileage: 625.400 km Equipped with: • ABS • Air conditioning • Dhollandia tail lift (1,500 kg) • Euro 6 engine • AdBlue • Digital tachograph • Radio • Roof spoiler • Side door • Steel / air suspension • Automatic gearbox Cargo space: • 718 x 249 x 235 cm Truck is in good condition. Available in our yard and ready to work.
| Springs | Leaf spring suspension |
|---|---|
| Tire size | 265/70 R 17.5 |
| Steering shaft | Yes |
| Reduction | Single reduction |
|---|---|
| Springs | Air suspension |
| Tire size | 265/70 R 17.5 |
| Double assembly | Yes |